Субота, 18.05.2024, 05:43
Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Мои статьи

ПОЛОЖЕННЯ про проведення ІІІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я»
ПОЛОЖЕННЯ

про проведення ІІІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я»

Метою фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я» (далі фестиваль) є популяризація і пропаганда здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей і молоді, виявлення та підтримка талановитої молоді.

Завдання фестивалю:

- активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя;

- набуття та засвоєння дітьми і молоддю нових знань про здоровий спосіб
життя;

- підвищення рівня інформованості молоді з питань профілактики
тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, захворювань на ВІЛ/СНІД, інфекцій, що
передаються статевим шляхом тощо;

- популяризація технологій навчання за методом «рівний-рівному» щодо
формування здорового способу життя;

- виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з профілактики
запобігання негативним проявам серед дітей і молоді засобами мистецтва,
використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні здібності;

- впровадження нових форм «здорового дозвілля» дітей і молоді.

Організатори фестивалю: Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця», громадська організація «Одеська обласна асоціація «Партнерство заради розвитку».

Учасники фестивалю. Команда формується з 7 осіб віком від 10 до 23 років та 2 керівників.

Учасниками команди можуть бути учні (студенти) загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, а також члени молодіжних і дитячих громадських організацій.

Команди загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, молодіжних і дитячих громадських організацій приймають участь у районних, міський етапах фестивалю. Команди вищих навчальних закладів приймають участь починаючи з обласних етапів.

Одна команда - переможець обласного етапу фестивалю бере участь у Всеукраїнському етапі фестивалю.

Для участі у Всеукраїнському етапі фестивалю необхідно надіслати до організаційного комітету (Український державний центр позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, м. Київ, Кловський узвіз, 8, 01021): до 25 червня 2010 року заявки на участь у Всеукраїнському етапі фестивалю, де зазначається область, район (місто), назва команди, список учасників команди та керівника, координати (адреса, телефони), дати народження учасників;

аналітичний звіт про проведення регіональних етапів Всеукраїнського фестивалю.

Етапи підготовки та проведення фестивалю:

- перший (районні, міські етапи фестивалю) - січень-березень 2010 року;

- другий (обласні етапи фестивалю) - квітень-червень 2010 року;

- третій (фінал Всеукраїнського фестивалю) - вересень 2010 року.

Програмою проведення фестивалю передбачено проведення:

- тренінгу "Молодь обирає здоров'я";

- конкурсу літературно-музично-спортивних міні-композицій;

- конкурсу плакатів;

- конкурсу фотографій, художніх робіт;

- вікторини-конкурсу «Що я знаю про здоровий спосіб життя?».

Тренінг «Молодь обирає здоров'я». У рамках проведення обласних і Всеукраїнського етапів фестивалю для його учасників проходять просвітницькі презентаційні тренінги за Програмою Міністерства освіти і науки України, Програми розвитку ООН в Україні «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життям.

Порядок проведення конкурсу літературно-музично-спортивної міні-композиції «Молодь України обирає здоров'я». Для участі у фестивалі формується команда з 7 осіб (учнів, студентів), яка готує літературно-музичну, художньо-спортивну міні-композицію (не більше 10 хвилин). Девіз виступів: «Молодь обирає здоров'я» (кожна команда може формулювати власний девіз, який відображає здоровий спосіб життя молоді).

Тематика виступів спрямовується на популяризацію, пропаганду та роз'яснення серед молоді переваг здорового способу життя, формування безпечної поведінки, збереження власного здоров'я та здоров'я навколишніх, відображення духовних цінностей народу в поєднанні з сучасними молодіжними напрямками. Виступи команд висвітлюють, в образній формі, наслідки паління, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування, фізичного режиму тощо. Не допускається у композиціях демонстрація негативних елементів: процес вживання наркотичних речовин, стан оп'яніння, безладні стосунки; знаходження на сцені сигарет, пляшок спиртного, шприців тощо. Виступи повинні бути позитивно зорієнтовані, можуть поєднувати різні жанри, стилі і напрямки мистецтва, демонструвати власні досягнення молоді у формуванні здорового способу життя.

Проблеми можуть відображатися у трагічній, гумористичній, образній, художньо-спортивній та інших формах. Рекомендується дотримуватись принципів культуровідповідності, толерантності, емоційності та життєтворчості.

Сценарії мають бути оригінальними, авторськими та відображати власний досвід і досягнення у сфері формування здорового способу життя.

Літературно-музично-спортивна міні-композиція оцінюється за ЗО бальною шкалою. Враховується розкриття теми (7 балів), оформлення й оригінальність виступу (5 балів), рівень виконавчої майстерності, режисури (5 балів), дотепність, почуття гумору (5 балів), вокальні, хореографічні, спортивні здібності (5 балів), витриманий час (3 бали).

Конкурс плакатів. Допускається застосування різної техніки виконання за темами: «Головне в іміджі - це здоров'я», «Молодь за майбутнє без Сніду», «Я обираю здоров'я».

Кожна команда представляє три плакати, які оцінюються за 20 бальною шкалою, зокрема: розкриття тематики (10 балів); художня майстерність (5 балів); оригінальність (5 балів). Забороняється зображувати на плакатах: процес вживання наркотичних речовин, стан оп'яніння, безладні статеві стосунки, таке інше. Плакати повинні бути позитивно зорієнтовані. Кращі плакати залишаються в організаційному комітеті для подальшої профілактичної роботи.

Конкурс фотографій, художніх робіт. Від кожної області представляється три роботи - фотографія формату А4 або АЗ у рамці під склом, яка оригінальне відображає тематику здоров'я та пропагує здоровий спосіб життя. Всі фотографії підписуються із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові виконавця (виконавців), місця навчання, області.

Порядок проведення вікторини-конкурсу «Що я знаю про здоровий спосіб життя?». Учасникам Фестивалю необхідно оволодіти знаннями з основ збереження та зміцнення власного здоров'я і здоров'я навколишніх, принципів формування здорового способу життя серед дітей та молоді; ознайомитися з інформацією про ВІЛ, СНІД, інфекції, які передаються статевим шляхом, раціональне- харчування, правильний фізичний режим. Отримані знання учасники зможуть продемонструвати під час проведення вікторини-конкурсу у рамках Фестивалю.

Журі Конкурсу. Склад журі фестивалю формується організаційним комітетом.



Підведення підсумків і нагородження. За результатами виступів команд з літературно-музичними міні-композиціями журі визначає призерів фестивалю.

Окремо підводяться підсумки конкурсів плакатів, фотографій, де визначаються кращі роботи.

Призери та учасники фестивалю нагороджуються відзнаками організаторів.

Журі разом з організаторами можуть призначати спеціальні призи та нагороди.

Фінансування. Організація та проведення районних, міських, обласних етапів фестивалю здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, залучених коштів. Проїзд учасників Всеукраїнського етапу фестивалю сплачується за рахунок відряджуючої сторони. Проживання, харчування дітей під час проведення фестивалю, організаційні витрати Всеукраїнського етапу фестивалю - за рахунок організаторів, залучених коштів. Оплата проживання та харчування керівників команд, супроводжуючих осіб здійснюється за рахунок відряджуючих організацій
Категорія: Мои статьи | Додав: AlinaNikolaevna (25.02.2011)
Переглядів: 359 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
','message');return false;"> ','message');return false;">

Все смайлы | Регистрация