Субота, 18.05.2024, 08:29

Стосунки між учнями та вчителями.

Стосунки між учнями та вчителями.Однією з найважливіших проблем у сучасній школі є демократизація відносин між вчителями і учнями. Саме ці стосунки визначають, чи можливо створити сприятливу, як для учнів, так і для вчителів атмосферу в школі. Адже це дуже важливо для того, щоб виконувати всі завдання, які стоять перед сучасною школою. Навіть той факт, що у тій школі, де панує доброзичлива атмосфера учні набагато швидше оволодівають знаннями і вміннями вартий того, щоб змінити відносини між педагогами і школярами на краще.
Факти шкільного життя у багатьох закладах освіти свідчать, провідною діючою особою залишається вчитель, а учень є лише виконавцем його волі, часто не маючи права на самостійну ініціативу. А це шкодить не тільки становленню ЛЮДИНИ, а й дуже часто є причиною поганого навчання учнів.
Так, взаємовідносини педагогів і учнів інколи бувають дуже складними. І це не проблема сьогодення. Вона завжди існувала, але і у цій сфері помітні позитивні зміни, пов'язані з прилученням України до загальнодемократичних цінностей, що знаходять своє відбиття і в Українських загальноосвітніх закладах. Взаємини між головними учасниками навчального процесу стають відкритішими. Учні вже не відносяться до вчителів з пересторогою, як це було ще 10 - 20 років тому, а вступають у діалог, стають його молодшими партнерами у навчальному процесі. Вчитель стає "першим серед рівних", якщо можна перефразувати середньовічне прислів'я. До думки учня все частіше прислуховуються вчителі, про що свідчить розвиток учнівського самоврядування. Все це вплив демократичних тенденцій у нашій освіті.
Але, водночас, цей процес не набув широкого розголосу. Учні і вчителі йдуть назустріч один одному ще дуже повільними кроками. Стиль взаємин потребує значних змін, які можна і потрібно прискорити готовністю, як учнів, так і їх наставників, до змін форми і змісту їх стосунків.
Я вважаю, що вчителі в нашій школі є одними з найкращих... Це видно не тільки з результатів районних олімпіад, а й з їхнього відношення до своєї роботи. Тому, недивлячись на всі непорозуміння, які виникають між учнем і вчителем, ми повинні відноситись до них з повагою та розумінням.

Категорія: Мои статьи | Додав: AlinaNikolaevna (08.11.2010)
Переглядів: 490 | Рейтинг: 0.0/0